Wyplatane z sercem

Zdjęcie główne
WYPLATANE Z SERCEM


Royal Canin wraz z Fundacją Dogoterapeutyczną PO TO JESTEM prowadzi akcję aktywizacji zawodowej osób starszych i potrzebujących poprzez produkcję ręcznie wykonywanych zabawek dla szczeniąt – szarpaków.
Jak to się zaczęło?

Projekt sięga roku 2012 roku, kiedy to firma Royal Canin rozpoczęła poszukiwania zabawki dla szczeniąt, która miała wzbogacić wyprawki przekazywane przez Klub Hodowców nowym opiekunom psów. Po kilku tygodniach konsultacji z trenerami zwierząt i behawiorystami, została podjęta decyzja o wyborze szarpaka – wyjątkowego gryzaka, odgrywającego ważną rolę w rozwoju psa i budowania więzi z człowiekiem. Odpowiednio używany szarpak jest idealny do wspólnej zabawy psa z opiekunem i umożliwia realizację potrzeb behawioralnych szczeniąt w ich pierwszych miesiącach życia.

Ze względu na swoją specyfikę, szarpaki powinny być wykonywane ręcznie. W związku z tym firma Royal Canin rozpoczęła współpracę ze szczecińską fundacją „Po to Jestem”. Podopieczni fundacji w ramach aktywizacji zawodowej osób starszych i potrzebujących, wykonują szarpaki dodawane do wyprawek dla szczeniąt. W ten sposób osoby zaangażowane w projekt zyskują zatrudnienie oraz dodatkowy dochód. Nie wspominając o radości jaką daje im wspólna praca! Każdy egzemplarz zabawki jest własnoręcznie podpisywany przez swojego twórcę na ulotce dołączonej do zabawki.

Wyplatane z sercem

W ciągu 4 lat działania projektu wyprodukowaliśmy łącznie ponad 100 000 szarpaków (!) i pomogliśmy aż 40 podopiecznym fundacji. To osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub są zagrożone wykluczeniem społecznym. To głównie młode, bezrobotne mamy, panie powyżej 50 roku życia, które nie posiadają praw do świadczeń emerytalnych lub rentowych, a także osoby niepełnosprawne. Dla sześciu z nich praca przy projekcie „Wyplatane z sercem” stanowi główne źródło utrzymania. Program niesie za sobą nie tylko pomoc materialną, ale przede wszystkim walory społeczne. Osoby zaangażowane w akcję pracują wspólnie, spotykając się codziennie w tym samym miejscu. Daje to poczucie przynależności do grupy oraz możliwość poznania nowych osób. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet programu „Wyplatane z sercem”.

Obecnie, wraz z fundacją „Po to Jestem” rozszerzyliśmy współpracę o produkcję unikalnych, ręcznie plecionych smyczy dla psów. Oprócz tego, wraz ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na szarpaki, planowane jest podjęcie pracy z kolejnymi ośrodkami pomocy społecznej oraz Domami Samotnej Matki w Szczecinie.

Szarpuś – wyjątkowy w każdym calu

Szarpuś jest elastyczny i nie podrażnia dziąseł psów, a ręczne wyplatanie gwarantuje, że ma najwyższą jakość. Dodatkowo, ta wyjątkowa zabawka dla szczeniąt jest wykonywana wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu butelek PET i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia zwierząt.

Dowiedz się więcej o całej akcji oglądając film.