Podaj łapę

Zdjęcie główne
PODAJ ŁAPĘ


Dla firmy Royal Canin zwierzę jest na pierwszym miejscu.
Dbamy o Zdrowe Żywienie psów i kotów. Wierzymy również
w siłę i celowość programów edukacyjnych.
Dla firmy Royal Canin zwierzę jest na pierwszym miejscu. Dbamy o Zdrowe Żywienie psów i kotów ale nasza odpowiedzialność nie kończy się wyłącznie na produkowaniu zbilansowanej diety. Przede wszystkim wierzymy w siłę i celowość programów edukacyjnych. Od 2013 roku na terenie gminy Niepołomice prowadzimy akcję „Podaj Łapę” - cykl spotkań skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

Na zajęciach przekazujemy dzieciom wiedzę jak zostać odpowiedzialnym właścicielem psa oraz to w jaki sposób wykorzystać nabyte wiadomości aby móc stworzyć wyjątkową relację ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Uczniom w trakcie trwania całych zajęć towarzyszy pies przygotowany do pracy z dziećmi, dzięki czemu lekcje mają charakter interaktywny. Oprócz wspólnej zabawy, uczniowie mają okazję zobaczyć  na żywo specyficzne zachowania psów oraz na bieżąco wprowadzać zdobytą wiedzę w życie.

Do tej pory w akcji „Podaj Łapę” wzięło udział ponad 2100 dzieci. Prowadziliśmy spotkania we wszystkich 10-ciu szkołach podstawowych na terenie gminy Niepołomice, a od trzech lat nasza kampania jest objęta Honorowym patronatem Burmistrza Miasta Niepołomice. Wiemy już, że na  tych liczbach się nie skończy! Właśnie zakończyła się szósta edycja programu, w trakcie której spotkaliśmy się z ponad 300 uczniami klas pierwszych. Program został zrealizowany przy współpracy z firmą EVEREST – SZCZYT POROZUMIENIA, a zajęcia prowadzone były przez dyplomowanego dogoterapeutę, który przyjechał wraz z sześcioletnim psem rasy Nova Scotia Duck Rolling Retriever - Charliem. Oczywiście za rok planujemy kolejną edycję.