West highland white terrier

West highland white terrier

West highland white terrier
West highland white terrier

West highland white terrier

MAŁE, AKTYWNE, SKORE DO ZABAWY I WYTRZYMAŁE WEST HIGHLAND WHITE TERRIERY TO PSY O SILNEJ OSOBOWOŚCI. CZUJNE I ODWAŻNE, WOBEC DOMOWNIKÓW WYLEWNE I RADOSNE. UPARTE, JAK NA TERIERY PRZYSTAŁO, WYMAGAJĄ ODPOWIEDNIEGO SZKOLENIA.
Nazwa oryginalna:
West Highland White Terrier
Inne nazwy:
Westie
Typ budowy:
lupoidalny

Pielegnacja włosa:
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania

West highland white terrier
West highland white terrier
GIANT (powyżej 45 kg)
MAXI (od 26 do 45 kg)
MEDIUM (od 11 do 25 kg)
MINI (do 10 kg)


Karmy dedykowane rasie
Ciekawostka
Niektóre źródła podają, że pomysłodawcą tej rasy był pułkownik Edward Donald Malcolm z Poltalloch, który rzekomo zastrzelił swojego psa podczas polowania, gdyż pomylił go z lisem. Po tym przykrym zdarzeniu stwierdził, że trzeba stworzyć nową rasę selekcjonując i krzyżując ze sobą wyłącznie białe egzemplarze, lepiej widocze na tle poszycia lasu.

Krótko o rasie

Głowa pokryta jest gęstym włosem, trzymana pod kątem prostym, lub nieco mniejszym, do osi szyi. Nie powinna sprawiać wrażenia, jakby była wyciągnięta do przodu.
Tułów zwarty. Grzbiet prosty. Szerokie i silne lędźwie. Klatka piersiowa głęboka.
Uszy są małe, stojące, o spiczastych koniuszkach. Pokryte krótką i gładką sierścią.
Ogon o długości 12,5–15 cm. Porośnięty twardą sierścią, bez frędzli. Powinien być tak prosty, jak to tylko możliwe, i trzymany pionowo. Nie może być zakręcony nad grzbietem.
Okrywa włosowa ma około 5 cm, bez śladu lokowatości. Podszerstek jest krótki, miękki i gęsty.
Ważne
Westie to małe psy o mocnej budowie. Ich klatka piersiowa jest głęboka, żebra w górnej części dobrze wysklepione, po bokach stają się odrobinę spłaszczone. Grzbiet jest prosty, kończyny krótkie i muskularne. Ruch jest wydajny i swobodny, a kończyny, poczynając od łopatek,  stawiane są prosto do przodu. Tylne kończyny są elastyczne w stawach skokowych oraz kolanowych i dynamicznie podążają za przednimi.

Pytania i poradyPoprzedni slajd
Następny slajd
Poprzedni slajd
Następny slajd