Sznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturowy
Sznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturowy

DZIĘKI INTELIGENCJI, PEWNOŚCI SIEBIE, WYTRWAŁOŚCI I CZUJNOŚCI, PSY TEJ RASY SĄ DOSKONAŁYMI PSAMI STRÓŻUJĄCYMI. BARDZO MOCNO PRZYWIĄZUJĄ SIĘ DO SWOJEGO WŁAŚCICIELA I SĄ NIEZWYKLE WIERNE. DOBRZE CZUJĄ SIĘ NAWET W MAŁYCH MIESZKANIACH.
Nazwa oryginalna:
Zwergschnauzer
Typ budowy:
lupoidalny

Masa ciała:
4–8 kg
Pielegnacja włosa:
Kraj pochodzenia:
Niemcy

Sznaucer miniaturowy
Sznaucer miniaturowy
GIANT (powyżej 45 kg)
MAXI (od 26 do 45 kg)
MEDIUM (od 11 do 25 kg)
MINI (do 10 kg)
Sznaucer miniaturowy wywodzi się od małych psów, używanych w Niemczech do stóżowania gospodarstw. Rozkwit rasy nastąpił na początku XX wieku, w okolicach Frankfurtu. W tym czasie psy wciąż jeszcze nazywane były szorstkowłosym pinczerem karłowatym.

Karmy dedykowane rasie
Ciekawostka
Sznaucer miniaturowy jest najmniejszy ze wszystkich sznaucerów. Standard przewiduje też najwięcej rodzajów umaszczenia. Z tego powodu sznaucer miniaturowy jest najbardziej popularny wśród sznaucerów.

Krótko o rasie

KRÓTKO O RASIE

Głowa ma długość połowy ciała, liczonego od kłębu do nasady ogona.
Najwyższym punktem linii grzbietu jest kłąb, który odchyla się lekko do tyłu. Sznaucer miniaturowy ma zwartą, kwadratową sylwetkę.
Standard przewiduje cztery rodzaje umaszczenia sznaucerów miniaturowych: czarne, pieprz i sól, białe, czarno-srebrne.
Wysoko osadzone, załamane w połowie, mają kształt litery V, ułożone symetrycznie.
Najbardziej poszukiwanym jest ogon w kształcie szabli lub sierpa.
Szata sznaucera miniaturowego składa się z miękkiego podszerstka i włosa pokrywowego, który powinien być twardy i gęsty na całym ciele. Ponadto włos pokrywowy nie może być kręcony ani nastroszony. Przy dotyku powinien sprężynować. Na kufie i nad oczami jest dłuższy i tworzy typową brodę oraz krzaczaste brwi.
Ważne
Sznaucer miniaturowy nie może posiadać żadnych cech karłowatości. Na początku XX wieku wyodrębione zostały dwie klasy: pinczery miniaturowe szorstkowłose, do których należy sznaucer miniaturowy, oraz pinczery karłowate. Sznaucer miniaturowy, choć stanowi pomniejszenie większych sznaucerów, nie może mieć żadnych defektów ras karłowatych. Musi być psem zwartym w budowie, o kwadratowej sylwetce.

Pytania i poradyPoprzedni slajd
Następny slajd
Poprzedni slajd
Następny slajd