Rottweiler

Rottweiler

Rottweiler
Rottweiler

Rottweiler

DOBROTLIWY, Z ZASADY ŁAGODNY I KOCHAJĄCY DZIECI, ROTTWEILER JEST ODDANY WŁAŚCICIELOWI, POSŁUSZNY, ŁATWY DO UŁOŻENIA I CHĘTNY DO PRACY. MA WYGLĄD NATURALNY I BEZPRETENSJONALNY, CECHUJE SIĘ PEWNOŚCIĄ SIEBIE, WYRÓWNANYM TEMPERAMENTEM I ODWAGĄ. ŻYWO REAGUJE NA TO, CO DZIEJE SIĘ W OTOCZENIU.
Nazwa oryginalna:
Rottweiler
Typ budowy:
molosoidalny

Masa ciała:
pies: 50 kg, suka: 42 kg
Pielegnacja włosa:
Kraj pochodzenia:
Niemcy

Rottweiler
Rottweiler
GIANT (powyżej 45 kg)
MAXI (od 26 do 45 kg)
MEDIUM (od 11 do 25 kg)
MINI (do 10 kg)
Rottweiler uważany jest za jedną z najstarszych ras psów, której pochodzenie sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego. Psy te pasły i zaganiały bydło oraz towarzyszyły legionom w wyprawach za Alpy, stróżując w  obozach i pilnując trzody. W okolicach miasta Rottweil doszło do wymieszania psów Rzymian z miejscowymi. Z czasem przyjęła się dla ich potomków nazwa „pies rzeźnicki z Rottweil”, bo szczególnie upodobali je sobie rzeźnicy, zainteresowani wyłącznie ich cechami użytkowymi. Z biegiem lat z psów rzeźnickich powstały doskonałe psy stróżujące, zaganiające i pociągowe. Celem hodowców było uzyskanie psa bardzo silnego, maści czarnej podpalanej, który łączy siłę z pewną szlachetnością i doskonale spełnia funkcje towarzysza, psa służbowego i pracującego.

Karmy dedykowane rasie
Ciekawostka
Rottweilery, ze względu na swoją wszechstronność, stały się w ciągu ostatnich dekad najbardziej popularną rasą psów obronnych.

Krótko o rasie

Głowa średniej długości, szeroka pomiędzy uszami. Czoło, oglądane z boku, trochę wysklepione. Guz potyliczny rozwinięty, ale nie bardzo widoczny.
Grzbiet jest mocny i prosty. Lędźwie krótkie, mocne i głębokie. Zad szeroki, średniej długości, lekko zaokrąglony, ani prosty, ani ścięty.Klatka piersiowa pojemna, szeroka i głęboka.
Czarna z wyraźnie odgraniczonym, soczystym podpalaniem na policzkach, kufie, spodzie szyi, klatce piersiowej i nogach, a także nad oczami i pod ogonem.
Średniej wielkości, wiszące, trójkątne, osadzone wysoko i szeroko. Przylegają do boków głowy, poszerzając ją optycznie.
Na ogół noszony jako przedłużenie linii grzbietu, w spoczynku może wisieć.
Dwuwarstwowa, składa się z okrywy i podszerstka. Włos okrywy średniej długości, twardy, gęsty i przylegający, podszerstek nie może przeświecać. Włos trochę dłuższy na udach.
Ważne
Na początku XX wieku policja zainteresowała się wykorzystaniem psów w swojej pracy – rottweiler znalazł się wśród wytypowanych ras. Szybko stało się oczywiste, że wyjątkowo nadaje się on na policyjnego psa służbowego i jako taki uznany został oficjalnie w roku 1910.

Pytania i poradyPoprzedni slajd
Następny slajd
Poprzedni slajd
Następny slajd