Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel
Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel

CAVALIER KING CHARLES SPANIEL TO PIES SPORTOWY, CZUŁY I ABSOLUTNIE NIEUSTRASZONY. JEGO RADOSNY, PRZYJACIELSKI CHARAKTER, POZBAWIONY AGRESJI, CZYNI TE PSY BARDZO POPULARNYMI.
Nazwa oryginalna:
Cavalier king charles spaniel
Typ budowy:
brakoidalny

Masa ciała:
5,4–8 kg
Pielegnacja włosa:
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania

Cavalier King Charles Spaniel
Cavalier King Charles Spaniel
GIANT (powyżej 45 kg)
MAXI (od 26 do 45 kg)
MEDIUM (od 11 do 25 kg)
MINI (do 10 kg)


Karmy dedykowane rasie
Ciekawostka
Cavalier king charles spaniel pojawił się dzięki amerykańskiemu entuzjaście psów rasy american toy spaniel. Roswell Eldridge przeznaczył ogromną ilość pieniędzy na rzecz hodowli psów w starym typie, takim jakie przedstawiane były na obrazach w XVI, XVII i XVIII wieku. Praca przyniosła pożądany skutek i w roku 1928 powstał Cavalier King Charles Spaniel Club.

Krótko o rasie

Czaszka duża w porównaniu do wielkości psa, charakterystycznie nakryta kopułą, między uszami prawie płaska. Stop płytki.
Grzbiet krótki i równy. Klatka piersiowa szeroka i głęboka.
  • Blenheim: głęboki kasztanowy kolor łat równo rozmieszczonych na perłowo białym tle, znaczenia na głowie symetryczne, z wolnym miejscem między uszami na wysoko cenioną plamkę (charakterystyczna cecha rasy).
  • Tricolour (tricolor): czarne i białe łaty, równo rozmieszczone z podpalaniem nad oczami, na policzkach, wewnątrz uszu, na klatce piersiowej i pod spodem ogona.
  • Black & tan: kruczoczarne tło z podpalaniem nad oczami, na policzkach, wewnątrz uszu, na klatce piersiowej i pod spodem ogona; podpalanie powinno być w żywym odcieniu, białe znaczenia niepożądane.
  • Ruby: jednolity kolor głęboko czerwony, białe znaczenia niepożądane.
Długie, wysoko osadzone, mocno opiórowane.
Długość ogona proporcjonalna do ciała. Jest dobrze osadzony, noszony wesoło, lecz nigdy powyżej linii grzbietu.
Szata długa, jedwabista, zupełnie bez loków, lekka falistość dopuszczalna, obfite pióra, zupełnie nietrymowana.
Ważne
Cavarier to żywy, pełen wdzięku, proporcjonalny pies. Miły wyraz pyska wywołują wielkie, ciemne oczy, które emanują zarówno smutkiem, jak i ciekawością. Rasa ta nie była oficjalnie uznawana w Wielkiej Brytanii do 1945 roku. Traktowano ją z english toy spanielem jako jedną rasę o nazwie king charles spaniel.

Pytania i poradyPoprzedni slajd
Następny slajd
Poprzedni slajd
Następny slajd