Zdjęcie główne
ŻYWIENIE


Na preferencje pokarmowe u psów wpływa ich  dotychczasowe
doświadczenie pokarmowe oraz historia żywienia.

Jak pies ocenia smakowitość karmy?

Oprócz aspektów behawioralnych selekcji karmy oraz indywidualnych preferencji pokarmowych, na wybór karmy wpływają również cechy pokarmu (temperatura, forma) oraz dostarczane przez niego wrażenia.

Wybór karmy przez psa przebiega w kilku następujących po sobie etapach:


Sucha i mokra

Dzięki stosowaniu produktów jednej marki możliwe jest zachowanie prawidłowego bilansu składników pokarmowych oraz korzystanie w pełni z innowacyjnych rozwiązań żywieniowych Royal Canin. Można podawać psu tylko suchą lub tylko mokrą karmę, ale również łączyć podawanie produktów mokrych i suchych Royal Canin. To jaką formę Zdrowego Żywienia się wybiera, zależy od preferencji pokarmowych psa. 

Warto jednak pamiętać, że wybierając karmę należy zawsze wziąć pod uwagę kilka czynników: wiek, rasę, tryb życia, stan fizjologiczny, aktywność oraz szczególne potrzeby. 
 

Czy wiesz, że...

...aby zachować prawidłowy bilans składników pokarmowych i optymalny poziom energii, podając psu zarówno karmę suchą, jak i mokrą, należy kierować się tabelami z zalecanymi dziennymi dawkami karmy, uwzględniającymi łączenie karmy suchej z mokrą. Tylko dzięki temu zachowamy prawidłowym bilans składników pokarmowych.
 

Opinie hodowców

SPRAWDŹ, CO O KARMACH MOKRYCH SĄDZĄ HODOWCY

"Pies bardzo chętnie jadł karmę. Dobrze się czuł i był chętny do zabawy. Skóra psa jest zdrowa, wyraźnie zgęstniał podszerstek. Karma jest dobrze przyswajalna. Widać, że zaspokaja jego potrzeby. Mój pies z radością oczekiwał pory posiłku. Z pewnością wrócę do tej karmy" 

Komentarz dot. smakowitości: „Bardzo smakowita, chętnie zjadana przez psa”
Ogólna ocena karmy: 5
„Dla moich piesków dostałam do wypróbowania karmę Adult Beauty. Pieski od pierwszego dnia podawania bardzo chętnie zjadały karmę, nie miały problemów trawiennych. Po miesiącu ich sierść jest w bardzo dobrej kondycji a same psy są wesołe, chętne do zabawy. Dziękuję za docenienie mojej hodowli i możliwość wypróbowania karmy.” Marta Heblik 

Komentarz dot. strawności: „Karma była dobrze trawiona, odchody nieco mniejsze niż po karmie suchej.” 
Ogólna ocena karmy: 4
„Pies w idealnym stanie, bardzo chętnie zjadał karmę.” 

Smakowitość, strawność, ogólne samopoczucie psa, stan skóry i sierści oraz ogólna ocena karmy: 5
„Mój pies mi ‘mówi’, że bardzo mu ta karma smakuje. Świetna dla psów wystawowych – piękna błyszcząca sierść. Nieprzesuszona skóra. Polecam.”

Smakowitość, strawność, ogólne samopoczucie psa, stan skóry i sierści oraz ogólna ocena karmy: 5
Ważne
Zaprosiliśmy hodowców z Klubu Top Hodowców Royal Canin aby przez miesiąc podawali swoim psom nowe mokre karmy dla psów małych – Adult Beauty. Po miesiącu hodowcy oceniali jakość karmy - jej smakowitość i stawność oraz wpływ na zdrowie psa, w skali od 1 do 5 (5 to najwyższa ocena). Oto wrażenia hodowców.

Kup karmę