Zdjęcie główne
ŻYWIENIE


Gwałtowne zmiany diety mogą u kotów prowadzić do zaburzeń
trawienia i biegunek. Innowacyjne produkty EXIGENT, można
bezpiecznie zamieniać bez stosowania okresu przejściowego,
bez ryzyka zaburzeń trawienia.

Preferencje kota

KAŻDY KOT JEST INNY

CZYM KIERUJE SIĘ KOT PRZY WYBORZE POKARMU?
Przy wyborze karmy koty kierują się przede wszystkim zmysłem węchu. Z tego powodu, zwłaszcza u kotów wybrednych zapach karmy odgrywa niezwykle ważną rolę. Zmysł smaku natomiast jest u kotów bardzo słabo rozwinięty i jego znaczenie jest zdecydowanie marginalne.
Koty są bardzo wrażliwe na teksturę, rozmiar i kształt krokietów. Lubią rozgryzać karmę, dlatego najchętniej wybierają średniej wielkości, chrupiące krokiety. jest tekstura karmy. Jak wynika z najnowszych badań, podczas gdy większość kotów chętnie zjada kawałki w sosie, aż 1/3 kotów preferuje kawałki w galaretce.
Jako zwierzęta bezwzględnie mięsożerne, koty są bardzo wrażliwe na jakość (skład aminokwasowy) i ilość białka pochodzenia zwierzęcego w karmie. Jednak takie preferencje kotów mogą być bardzo indywidualnie zróżnicowane.
Niektóre koty lubią częste zmiany diety. To często spotykane w naturze zachowanie nazywa się neofilią.
Jednak gwałtowne zmiany diety mogą u kotów prowadzić do zaburzeń trawienia i biegunek.

Innowacyjne produkty EXIGENT, można bezpiecznie zamieniać bez stosowania okresu przejściowego, bez ryzyka zaburzeń trawienia.
Koty dzielą swoją przestrzeń życiową na kilka stref: strefę odpoczynku, strefę posiłków oraz strefę sanitarną.
Rozmiary standardowej klatki dla kota w lecznicy wynoszą 48cm x 48cm, co nie zapewnia 50-centymetrowej przestrzeni dzielącej miejsce snu od miejsca jedzenia oraz miejsca na kuwetę. Koty trzymane w takich warunkach w lecznicy odczuwają dyskomfort podczas jedzenia, ponieważ zbyt mała powierzchnia nie spełnia ich wymagań przestrzennych. Przeniesienie kota do większej klatki może wpływać korzystnie na apetyt hospitalizowanych kotów.
 
Komfortowa przestrzeń dla kota
Ważne
Wbrew powszechnej opinii, koty przy wyborze karmy nie kierują się zmysłem smaku, który jest u nich bardzo słabo rozwinięty. Badania naukowe wskazują na 3 najważniejsze cechy decydujące u kotów o chęci zjedzenia pokarmu: tekstura, zapach, poziom białka.

Polecana karma