Karmy mokre dla kotów powyżej 7 roku życia

Zdrowe żywienie kotów
powyżej 7 roku życia


Koty przez długi czas utrzymują swój wspaniały wygląd, nie czując efektów mijania kolejnych lat. Jednak od 7 roku życia można zauważyć u kota pewne subtelne zmiany. W tym czasie jednak zamiany zachodzą na poziomie komórkowym.

Mniejsza aktywność

Z wiekiem koty zaczynają spać więcej, tym samym coraz mniej czasu poświęcają na zabawę. Zmniejszona ruchliwość kotów powyżej 7 roku życia spowodowana jest utratą sprężystości chrząstki stawowej i całego układu ruchu.

Tendencja do nadwagi

Zapotrzebowanie na energię u kotów zmienia się wraz z wiekiem. W połączeniu ze spadkiem aktywności, może powodować rozwój otyłości u kota. Dlatego należy pamiętać, że dobra dieta powinna uwzględniać wiek, tryb życia oraz stan fizjologiczny kota oraz zawierać odpowiedni poziom energii.

Zmiany w sierści

Wraz z wiekiem skóra stopniowo traci na elastyczności a sierść staje się mniej błyszcząca i mniej jedwabista w dotyku. Ponadto, zmniejsza się ilość włosów w fazie wzrostu.

Instinctive +7

Dla kotów powyżej 7 roku życia

Koty powyżej 7 roku życia
  • Utrzymanie witalnościZawarty w karmie kompleks opatentowanych współdziałających przeciwutleniaczy (wit. E, C, luteina, tauryna) przyczynia się do utrzymania witalności, dzięki ochronie komórek przed działaniem wolnych rodników.
  • Najwyższa smakowitość.Karma o wyjątkowej smakowitości i recepturze, dostosowanej do potrzeb kotów powyżej 7. roku życia. Delikatne, cienkie kawałki w galaretce, zaspokoją najbardziej wybredny apetyt.
  • Wspomaganie funkcjonowania nerek. Utrzymanie prawidłowego funkcjonowania nerek dzięki odpowiedniej zawartości fosforu.