Zdjęcie główne
DUŻO WODY DLA KOTA


Kot powinien zawsze musi mieć dostęp do miseczki świeżej wody. 
Aby pił jej odpowiednią ilość, warto poznać kilka zasad, które zachęcą 
go do tej aktywności.

Zachęć kota do picia wody

JAK ZACHĘCIĆ KOTA

DO PICIA WIĘKSZEJ ILOŚCI WODY?
Dobrze jest wypróbować kilka rodzajów i wybrać tą, z której kot pije najchętniej. Spora część kotów preferuje miski ceramiczne lub szklane. Ważny jest także kształt miski. Koty najchętniej piją z płytkich i szerokich misek. Wynika to z tego, że niektóre koty nie lubią wkładać głowy do wnętrza naczynia. Są jednak również takie koty, które chętnie będą pić z kubka.
Wybór miejsca, gdzie położymy miskę z wodą, to bardzo ważna sprawa. Na pewno nie powinna stać obok miski z karmą. Podwójne miski też nie są dobrym rozwiązaniem. No i oczywiście, miska z wodą nie powinna znaleźć się blisko kuwety. Generalnie, powinno się wybrać spokojne miejsce, daleko od korytarzy, często otwieranych drzwi etc. W przypadku domów, dwupoziomowych mieszkań, należy pamiętać, aby na każdym poziomie była przynajmniej jedna miska.
Niektóre koty preferują wodę bieżącą. W takim przypadku dobrą inwestycją jest fontanna . Są też takie osobniki, które wolą wodę prosto z kranu. Wtedy można okręcać kran na kilka minut i pozwolić kotu wylizywać kapiącą wodę.
Zawsze należy upewnić się, że woda w misce jest świeża.
Aby zachęcić kota do picia można spróbować dodać kostki lodu do wody. Sprawi to, że woda stanie się dla kota  bardziej interesująca. Czasem można kostki położyć po prostu na spodeczku i pozwolić kotu je wylizywać. Są też koty, dla których podobną funkcję co kostki lodu spełniają umieszczone w misce piłeczki ping-ponga.
Ważne
Zdrowy kot powinien wypić dziennie około 50 ml wody na kg masy ciała. U kociąt to aż 70 ml na kg masy ciała. Aby zachęcić kota do wypijania większej ilości wody, trzeba czasem wykazać się kreatywnością. Podstawą jednak jest wiedza na temat preferencji kotów i oczywiście baczna ich obserwacja.