CHOROBY SKÓRY OBJAWY

Zmiany skórne towarzyszą wielu chorobom, zarówno dotyczącym samej skóry, jaki i chorobom układowym (np. zaburzenia hormonalne, zatrucia, nowotwory). Z drugiej strony objawy skórne towarzyszące różnym chorobom skóry mogą być do siebie bardzo podobne, co niejednokrotnie bardzo utrudnia rozpoznanie.

Choroby skóry - objawy

Czy wiesz, że

Jednym z najczęstszych objawów towarzyszących chorobom skóry jest świąd; stanowi on główny powód wizyty u lekarza. Może wyrażać się intensywnym drapaniem, wylizywaniem, ocieraniem, a także trzepaniem głową lub „saneczkowaniem”. Warto zaobserwować, które miejsca na ciele psa swędzą najbardziej, zwrócić uwagę na intensywność drapania czy lizania, a także na porę dnia, a nawet porę roku, kiedy świąd się nasila. Każda z tych informacji może okazać się istotna w rozmowie z lekarzem i przyczynić się do postawienia właściwego rozpoznania i ustalenia przyczyny choroby.
Zaczerwienienie skóry
Przykry zapach
Łysienie
Zmiany w okrywie włosowej
Matowy, suchy, łamiący się włos
Strupy, pęcherzyki, grudki lub krosty

Nie należy bagatelizować wyżej opisanych zmian, gdyż niekontrolowane mogą prowadzić do poważnych komplikacji , co znacznie wydłuża proces leczenia. Im szybciej reagujemy nawet na z pozoru błahe zmiany w zachowaniu czy wyglądzie naszego zwierzęcia, tym efekty leczenia będą szybsze i trwalsze

KONTAKT

Email: info.pol@royalcanin.com

Telefon: 12 2559028

Infolinia 801 368 868
Opłata jak za połączenie lokalne.

DANE ADRESOWE

Royal Canin Polska sp. z o.o.

ul. Grabska 10

32-005 Niepołomice, Polska

SOCIAL MEDIA

Royal Canin na Facebook Royal Canin na Youtube