Szelki odblaskowe i świecąca obroża dla psa – zestaw na spacer po zmroku

Spacery z psem po zmroku to niekiedy konieczność. W lecie możesz nie zdążyć wyprowadzić czworonoga przed zmrokiem, a w zimie ciemno robi się już przed 16:00. Ze względu na te trudniejsze warunki, warto wyposażyć siebie i swojego czworonoga w odblaskowe czy świecące akcesoria. W tekście opowiadamy, które produkty wybrać, aby być widocznym o każdej porze dnia (i nocy!).

Spacer z psem to jeden z podstawowych obowiązków właściciela. Nieważne – ciemno, zimno czy deszcz, Twoje zwierzę musi wyjść z domu przynajmniej na kilkanaście minut. Spacer jest bardzo ważną częścią dnia czworonoga. Służy nie tylko do zaspokojenia potrzeb fizjologicznych psa. Jest także okazją do rozładowania nadmiaru energii, stresu i do ogólnego odprężenia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Bezpieczny spacer z psem

W miarę możliwości opiekun zwierzęcia powinien starać się urozmaicać każde wyjście ze zwierzęciem. Czas poza domem może być idealną sposobnością do zabawy i nauki. Równie ważne, co zaplanowanie ciekawego spaceru, jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje i swojego czworonoga. Szczególnie w zimie, kiedy dni są krótsze, a zmrok zapada już w okolicach godziny 16:00, wieczornym spacerom muszą towarzyszyć odpowiednie akcesoria. W artykule wymieniamy klika gadżetów poprawiających widoczność czworonoga, m.in.: świecącą obrożę dla psa, kamizelkę odblaskową dla psa czy szelki odblaskowe. Poznaj też 8 pomysłów na ciekawy spacer z psem.

Obroża led

Jednym z podstawowych akcesoriów, które powinien mieć na sobie Twój czworonóg podczas wieczornego spaceru, jest świecąca obroża dla psa. Tego typu obroża zapewnia doskonałą widoczność nawet w najciemniejszych miejscach. Większość modeli ma do wyboru kilka rodzajów światła. Obroża led może dawać stałe lub migające światło. Sprawia, że zwierzę można dostrzec z odległości nawet 500 m. Nowoczesne akcesoria mają też możliwość ładowania przez USB.

Jeśli nie jesteś przekonany do świecącej obroży, zdecyduj się na obrożę odblaskową. Najlepiej wybierz taką w jaskrawym kolorze: czerwonym, żółtym lub pomarańczowym. Nie zastąpi stałego światła, ale będzie odbijać blask lamp ulicznych czy samochodowych, poprawiając widoczność Twojego zwierzęcia.

Szelki odblaskowe

Kolejnym gadżetem, który zagwarantuje Twojemu psu odpowiednią widoczność podczas spaceru, są szelki odblaskowe. Są o tyle praktyczne, że w przypadku psów o gęstej sierści nie „zginą” pośród gęstych włosów czworonoga. Może się to stać w przypadku obroży, co zmniejszy jej widoczność.

Szelki świetnie sprawdzą się u dużych, silnych psów, które mają tendencję do nadmiernego ciągnięcia podczas spaceru. Odpowiednio dobrane, nie będą krępować ruchów. Ich plusem jest powierzchnia odblaskowa, która jest większa niż w przypadku obroży. To sprawia, że pies będzie dostrzeżony nawet z dużej odległości.

Kamizelka odblaskowa dla psa

Akcesorium, którego zakup również możesz rozważyć, jest kamizelka odblaskowa dla psa. Podobną funkcję może spełniać także płaszczyk dla psa. Takie gadżety powinny być wykonane z materiałów o kolorach przyciągających uwagę oraz dodatkowo wyposażone w odblaskowe paski. Wybierając kamizelkę, warto zdecydować się na tę, która jest wykonana z oddychającej i wodoodpornej tkaniny. Najwygodniejsze są te zapinane na rzepy.

Tego typu akcesoria poprawiają bezpieczeństwo zwierzęcia podczas spaceru. Jedynym minusem jest to, że czworonóg musi być wcześniej przyzwyczajony do noszenia tego typu „odzieży”. Dlatego warto sprawdzić, zanim przyjdą ciemne wieczory, jak na płaszczyk czy kamizelkę reaguje Twój czworonożny przyjaciel.

kamizelka dla psa

Odblaskowe breloki

Opiekunowie mniejszych psów mogą również skorzystać z małych odblaskowych breloków/lampek ostrzegawczych. Akcesoria te można przypiąć do obroży lub smyczy psa. Pełnią podobną funkcję, co opaski odblaskowe u ludzi.

Zawieszki występują w wielu kolorach i wzorach. W niektórych sklepach istnieje możliwość wyboru nadruku umieszczonego na breloku. Daje to możliwość stworzenia np. odblaskowej adresówki. Przeczytaj, dlaczego warto wyposażyć swoje zwierzę w adresówkę.

Kamizelka dla opiekuna

Podczas spaceru nie tylko Twój pies powinien być odpowiednio wyposażony. Równie ważne jest to, jak Ty jesteś widoczny podczas Waszego wspólnego wieczornego wyjścia. Dlatego każdy opiekun, który wychodzi ze swoim czworonożnym przyjacielem po zmroku, powinien wyposażyć się w kamizelkę odblaskową.

Taka kamizelka to wydatek kilkudziesięciu złotych, jednak znacząco zwiększa szansę na to, że każdy użytkownik drogi na czas dostrzeże Ciebie i Twojego psa.

Na Tobie spoczywa odpowiedzialność za Twoje zwierzę. Nie chodzi tylko o zaspokojenie jego podstawowych potrzeb: nakarmienie i wyprowadzenie na spacer. Równie istotne jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo czworonożnego przyjaciela.

 

W kwestii bezpieczeństwa ważną rolę odgrywa użycie podczas spaceru odpowiednich akcesoriów, zwiększających widoczność zwierzęcia. Do najbardziej użytecznych należą obroża led, szelki odblaskowe i kamizelka odblaskowa dla psa. Kupisz je w każdym większym sklepie zoologicznym, również online. Pamiętaj: zdrowie i życie (zarówno Twoje, jak i Twojego psa) są bezcenne.

Sucha karma dla psa Royal Canin Boxer AdultSucha karma dla psa Royal Canin French Bulldog Buldog Francuski AdultSucha karma dla psa Royal Canin Shih Tzu AdultSucha karma dla psa Royal Canin German Shepherd Owczarek Niemiecki Adult

410

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij