Szarpak dla psa – coś więcej niż tylko zabawka!

Zabawki dla psów zdobywają coraz większą popularność. Na szczęście dla nas i naszych czworonogów, we wspólnych zabawach z psem, możemy dzisiaj wykorzystywać naprawdę szeroki asortyment zabawek, w tym lubiane przez psy szarpaki.

Mimo stale rosnącej popularności szarpaka dla psów, pewnie wielu z was zastawia się czym on właściwie jest. Jak wykorzystać jego możliwości i w jaki sposób szarpak dla psa może pozytywnie wpłynąć na naszego pupila? Jak powstają te słynne zabawki dla psów i co tak naprawdę wyróżnia je na tle innych?

Royal Canin – dbałość nie tylko o dietę, ale i aktywność czworonogów

Francuska marka jest nie tylko ekspertem w dziedzinie zdrowego żywienia psów i kotów oraz kształtowania odpowiedzialnej i pełnej szacunku postawy wobec zwierząt. W kręgu jej zainteresowań są wszystkie kwestie, które bezpośrednio dotyczą czworonogów. Z tego też powodu, poszukując najlepszej formy zabawy dla psa, Royal Canin już kilka lat temu odkrył niezwykły potencjał szarpaków.

Dzięki sugestiom i opiniom współpracujących z firmą profesjonalistów, każde szczenię opuszczające hodowlę zrzeszoną w Klubie Top Hodowców Royal Canin, otrzymuje w wyprawce swój własny, niepowtarzalny szarpak dla psa. Tym samym Royal Canin wciela w życie zasadę, którą kieruje się od ponad 45 lat – prawdziwe potrzeby zwierząt na pierwszym miejscu.

Czym tak naprawdę jest szarpak dla psa?

Ręcznie pleciony szarpak to zabawka dla psa doskonale odpowiadająca rozmiarowi pyszczka szczenięcia, tym samym nie podrażniająca jego dziąseł podczas zabawy. Dodatkowo, w przeciwieństwie do popularnych sznurkowych zabawek dla psa, istotną cechą szarpaka jest jego elastyczność, bezpieczeństwo użytkowania oraz najwyższe standardy jakości wykonania. Jak dokładnie prezentuje się ta zabawka dla psa, możesz zobaczyć w krótkim filmie przedstawiającym szarpaki od Royal Canin.

Royal Canin szarpak dla psa

Szarpak to wyjątkowa zabawka dla psa, która umożliwia realizację rzeczywistych potrzeb czworonoga, w tym aktywności fizycznej, bliskiego kontaktu z właścicielem oraz zabawy. Prawidłowo użytkowany szarpak dla psa może pomóc skupić uwagę szczenięcia w czasie szkolenia czy też zabawy. Pamiętać jednak należy, że szarpak to nie gryzak nadający się do samodzielnej zabawy. Służy on tylko i wyłącznie wspólnej aktywności psa z człowiekiem. Więcej na temat zabawy z psem i polecanych zabawek przeczytasz we wcześniejszym wpisie.

Jak powstają szarpaki dla psów Royal Canin?

Warto również dodać, że wyprodukowanie każdego szarpaka, dostępnego w wyprawce Klubu Top Hodowców Royal Canin, nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaangażowania fundacji dogoterapeutycznej „Po To Jestem”. Organizacja zajmuje się terapią osób niepełnosprawnych z udziałem psów. Już od 2012 roku jej podopieczni z pasją i zaangażowaniem zajmują się wyplataniem szarpaków, tworząc wspaniałe narzędzie do budowania silnej relacji psów i ich opiekunów.

Podopieczni Fundacji to często osoby starsze lub o ograniczonej sprawności. Uczestnictwo w procesie produkcji zabawek dla psów, daje im poczucie „bycia potrzebnym”, wnosi w ich życie możliwość aktywizacji zawodowej, a ponadto daje szansę podjęcia pracy, której namacalne efekty mogą obserwować każdego dnia.  Więcej na temat tej wyjątkowej zabawki dla psów, dowiesz się z poniższego filmiku.

 

Ciekaw, które hodowle przekazują nowym właścicielom szczeniąt wyprawkę zawierającą m.in. wyjątkowy szarpak dla psów? Sprawdź listę hodowli polecanych przez Royal Canin.

2572

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij