Puchar Polski psów ratowniczych, czyli psi patrol ratuje tonących

Fale są wysokie, woda zimna, a tonący człowiek resztkami sił wzywa pomocy. Chwilę później dociera do niego pierwszy ratownik, a raczej pies-ratownik. Jest wielki i biały w czarne łaty, a koło ratunkowe trzyma w pysku. To pies rasy landseer, zawodowy ratownik z Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych WOPR.

Spokojnie, to tylko zawody. Nikt nie będzie tu tonął, jedynie psy będą sprawdzać swoje umiejętności. 13. i 14. czerwca 2015 roku na plaży w Gdańsku-Brzeźnie odbędzie się Puchar Polski Psów Ratowniczych. Warto przyjść i na własne oczy zobaczyć ich siłę, odwagę i oddanie człowiekowi. W programie oprócz zawodów znalazły się otwarte zajęcia i warsztaty dla wszystkich miłośników psów.

Psy ratownicze – zobacz mistrzów w akcji

Podczas zawodów swoje umiejętności zaprezentują psy-ratownicy z całej Polski, a także z Europy. Swoich sił spróbują zarówno amatorzy, jak i psy szkolone do ratowania oraz doświadczeni zawodowcy. Zobaczymy głównie psy rasy nowofunland, landseer i labrador retriever, które są najczęściej wykorzystywane w ratownictwie wodnym. Psy te wyróżniają się swoimi predyspozycjami do pływania, doskonałą orientacją nawet przy wysokich falach, a także wyjątkowym opanowaniem.

Bezkonkurencyjny psi patrol

W rywalizacji weźmie udział m.in. aktualny Mistrz Polski, czyli reprezentant gdańskich kąpielisk – landseer Bart. Organizatorzy potwierdzili także udział Caruso i Felany – utytułowanych landseerów z Bad Kleinen w Niemczech. W zawodach zwyciężą te psy, które wykażą się bezbłędną reakcją na komendy, umiejętnością pływania i holowania łodzi, ale przede wszystkim odwagą i wytrzymałością w wodzie. Puchar Polski Psów Ratowniczych to okazja do spotkania właścicieli psów, wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy, a także możliwość udziału w ciekawych prelekcjach i konkursach z nagrodami.

Więcej niż zawody

Miłośników psów zapraszamy w czerwcowy weekend na plażę w Gdańsku-Brzeźnie, gdzie będą mogli podziwiać uczestników zawodów, ale też wziąć udział w warsztatach dla właścicieli czworonogów. Podczas eventu będzie można również skorzystać z porady specjalistów ds. zdrowego żywienia Royal Canin oraz otrzymać próbki karm dla psów. Organizatorem Pucharu Polski Psów Ratowniczych jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy współpracy z Sekcją Psów Ratowniczych WOPR, Miejskim WOPR w Gdańsku oraz Kąpieliskami Morskimi Gdańsk. Jednym ze sponsorów jest firma Royal Canin – ekspert w żywieniu psów.

Puchar Polski psów ratowniczych labrador

Dodatkowe informacje uzyskać można na stronie: http://www.mwopr.gda.pl/puchar-polski-psow-ratowniczych/ oraz przesyłając zapytanie na adres biuro@mwopr.gda.pl.

338

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij