Finał Rekordowej Miski: napełniliśmy ponad 78 tys. misek psów ze schroniska!

Za nami finał „Rekordowej Miski”. W tym roku udało nam się pobić rekord Guinessa i zebrać ponad 23,5 tony karmy! Dzięki temu nakarmimy psiaki ze schroniska w Słupsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Gaju, Wrocławiu, Sosnowcu, Krakowie i Rzeszowie.

Mały gest – wielka pomoc

Zasady były proste: za każde pobranie aplikacji ceneo.pl między 11 sierpnia a 10 września i kliknięcie w odpowiedni przycisk, Royal Canin przekazał 1 miskę karmy (300g) na rzecz potrzebujących czworonogów. W akcji wzięło udział ponad 78 tys. osób. Dzięki temu zebraliśmy aż 23 519,5 kg karmy!

O szczegółach akcji oraz jej poprzedniej edycji przeczytasz w tym artykule.

Finał akcji na wrocławskich Partynicach

Wystartowaliśmy 17 września w samo południe. Na wrocławskie Partynice przybyły całe rodziny, oczywiście razem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Duże i małe, kudłate i gładkowłose, rasowe i kundelki –  na tym evencie każdy pies był mile widziany. Royal Canin, jako główny partner akcji, zadbał nie tylko o pełne miski potrzebujących czworonogów, ale także o liczne atrakcje dla dwunożnych uczestników imprezy.

Głos tych, które nie mówią – schroniska i fundacje na rzecz bezdomnych zwierząt

Pomaganie jest ważne. Zwłaszcza, jeśli dotyczy tych, którzy sami o pomoc nie poproszą. Dlatego ważnym elementem finału akcji „Rekordowa Miska” była prezentacja schronisk i fundacji. Dzięki takim instytucjom bezdomne, chore i porzucone czworonogi mają szansę na nowe, lepsze życie. Potrzeby są jednak ogromne – w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tys. psów i ponad 25 tys. kotów. Mimo akcji propagujących sterylizację i kastrację zwierząt liczba ta niestety stale rośnie.

Ile wiesz o swoim psie?

Każdy uczestnik finałowego eventu mógł się sprawdzić w konkursie wiedzy o psach i kotach. Jak widzą psy? Które składniki w diecie pupila są najważniejsze? Jakie dźwięki słyszy pies? – na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z uczestnikami quizów. Na najlepszych czekały nagrody od Royal Canin.

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Wierzymy w siłę i celowość programów edukacyjnych. Rozwijanie w dzieciach empatii i miłości do zwierząt od lat jest ważnym aspektem działalności Royal Canin. Od 2013 roku prowadzimy akcję „Podaj łapę” – cykl spotkań skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, w czasie których uczymy, jak być odpowiedzialnym właścicielem czworonoga. Więcej o tej akcji przeczytasz tutaj.

Na finale „Rekordowej Miski” nie mogło więc zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Czekały na nich specjalnie przygotowane konkursy i zabawy, m.in. quiz „Mój przyjaciel” czy konkurs rysunkowy „Razem na wakacjach”.

Rozmowy ze specjalistami i pokazy psich umiejętności

W Royal Canin stawiamy zwierzę na pierwszym miejscu, dlatego chętnie dzielimy się wiedzą. Finał „Rekordowej Miski” był więc również okazją do spotkania i rozmowy ze specjalistami Royal Canin: behawiorystą, zoofizjoterapeutą, lekarzem weterynarii czy ekspertami ds. zdrowego żywienia. Każdy uczestnik mógł uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania i dowiedzieć się, jak z punktu widzenia praktyków wygląda praca ze zwierzętami.

Na evencie nie zabrakło też czworonożnych bohaterów. Pokaz swoich umiejętności zaprezentowały zarówno psy ratownicze z GOPR-u, jak i psy sportowe, na co dzień trenujące agility. Dla tych, którzy swoją przygodę z psim sportem dopiero zaczynają, przygotowaliśmy pokaz instruktażowy, jak trenować z psem.

Pobiliśmy rekord Guinessa

Ostatnie ważenie karmy oficjalnie potwierdziło to, na co wszyscy czekali: zebraliśmy aż 23 519,5 kg karmy! Tym samym pobiliśmy rekord Guinessa i ufundowaliśmy posiłki dla bezdomnych psów z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób nakarmimy ponad 78 tysięcy czworonogów z 8 schronisk.

Dziękujemy, że byliście z nami!

220

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij