Czym karmić psa rasy beagle?

Beagle to popularna rasa psów należących do grupy myśliwskich. Ze względu na swoje szczególne cechy, beagle wymagają diety, która będzie odpowiadać wszystkich potrzebom ich organizmu. Czym karmić beagla, by jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem?

Pies rasy beagle pochodzi z Wielkiej Brytanii. Należy do grupy ras gończych, dlatego też słynie z doskonałego węchu. Psy bigle od lat wykorzystywane są do polowań w sforach, a ich specjalnością łowiecką jest tropienie zajęcy. Oprócz walorów użytkowych, psy beagle cenione są ze względu na swój ujmujący wygląd, towarzyskie i przyjazne usposobienie. Czym jeszcze się charakteryzują i jaka karma dla beagla będzie najlepsza?

Beagle, czyli pies nie dla każdego

Pies beagle świetnie sprawdza się także w roli towarzysza rodziny. Warunkiem jest jednak świadomość jego szczególnych potrzeb, jakie wynikają z charakterystyki rasy. Pies bigiel jest inteligentny, wesoły, zawsze chętny do zabawy, z natury czujny i niezwykle żywiołowy. Pozostawiany sam sobie, szybko się nudzi.

Ze względu na swój silnie rozwinięty instynkt łowiecki, pies beagle bywa posądzany o krnąbrność i upartość. To fakt – zwietrzywszy trop, bigiel podąża za nim z pełną determinacją, nie zwracając uwagi na wołanie właściciela. Ale taka jest właśnie jego natura. Z tego powodu jego właściwe ułożenie wymaga dużego nakładu pracy i gotowości do zaakceptowania zachowań instynktownych.

Jaka jest najlepsza karma dla beagla?

Wysoki poziom aktywności, specyficzna budowa ciała oraz predyspozycje zdrowotne sprawiają, że dobór odpowiedniej karmy dla psa beagla ma niebagatelne znaczenie. Tylko właściwe pożywienie, które w pełni zostanie dopasowane do warunków fizycznych i upodobań beagla, będzie w stanie zaradzić potencjalnym problemom zdrowotnym, na które pies ten jest narażony. Zadanie to spełnia sucha karma Royal Canin Beagle Adult, której receptura została opracowana w oparciu o charakterystykę i wymagania rasy.

beagle-adult

Karma dla beagle – ochrona wrażliwych stawów

Choć psy te lubią wylegiwać się na kanapie, ich pierwszą miłością jest ruch – czy to w formie spacerów, zabawy z właścicielem i innymi psami, czy też śledzenia tropu i pogoni za uciekającą zwierzyną. Tak duża ruchliwość sprawia, że stawy beagla bywają narażone na nadmierne obciążenia. Prawdopodobieństwo schorzeń stawów można jednak zminimalizować, podając psu właściwy pokarm.

W formule karmy Beagle Adult, poza wszystkimi niezbędnymi składnikami odżywczymi, znalazła się również chondroityna. Substancja ta, uwadniając chrząstkę, odgrywa istotną rolę w likwidowaniu tarcia pomiędzy stykającymi się elementami ruchomymi stawu. W karmie znajduje się także glukozamina pobudzająca odnowę komórek chrząstki stawowej. Jeszcze skuteczniejszej ochronie stawów sprzyja ponadto dodatek kwasów tłuszczowych EPA i DHA.

Dieta przeciwdziałająca nadwadze

Wysoki poziom aktywności psów rasy beagle wiąże się oczywiście z ich dużym zapotrzebowaniem energetycznym. Pamiętajmy jednak, że beagle bywają łakomczuchami, a zbyt duża podaż kalorii może prowadzić do nadwagi. Powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę, zwłaszcza jeśli nasz podopieczny nie jest psem pracującym. Utrzymanie idealnej masy ciała psa zależy od zapewnienia mu dostatecznej dawki ruchu oraz właściwej diety.

Poziom energii dostarczanej wraz z karmą dla Beagle Adult jest umiarkowany, a dzięki dodatkowi L-karnityny, sprzyja ona efektywnemu wykorzystaniu rezerw tłuszczowych. Wysoki poziom białka o dużej wartości biologicznej zapobiega jednocześnie utracie tkanki mięśniowej. Ma to szczególne znaczenie dla utrzymania charakterystycznej dla tej rasy muskularnej, zwartej budowy ciała. Włókno pokarmowe zapewnia uczucie sytości, tym samym zmniejsza uczucie głodu między posiłkami. Specjalna tekstura oraz kształt krokieta zachęcają psa do rozgryzania karmy, co powoduje ograniczenie tempa jedzenia.

Beagle Adult

Karma dla zdrowej skóry i lśniącej sierści

Beagle to pies krótkowłosy o gęstej i zwartej sierści, która jest niewątpliwie jego ozdobą. Dbanie o jej właściwy wygląd nie jest trudne. Na co dzień zaleca się jednak kilka podstawowych zabiegów:

  • przecieranie specjalną gumową rękawicą (pozwala oczyścić sierść z kurzu),
  • szczotkowanie przynajmniej raz w tygodniu (sposób na pozbycie się martwych włosów i podszerstka),
  • okazjonalne trymowanie.

Kluczową rolę w pielęgnacji sierści psa bigla odgrywa zwłaszcza właściwa dieta. Z tego powodu karma Royal Canin Beagle Adult została wzbogacona o długołańcuchowe kwasy tłuszczowe EPA-DHA oraz olej z ogórecznika. Substancje te wpływają na wzmocnienie bariery skórnej, łagodzenie podrażnień i utrzymanie pięknego wyglądu sierści psa. Witamina A sprzyja ponadto szybszej regeneracji tkanek skóry i reguluje produkcję sebum, dzięki czemu pomaga zapobiec m.in. problemom z łupieżem.

Przeczytaj nasz wcześniejszy artykuł i dowiedz się więcej o specyfice psów rasy beagle.

8593

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij