Co robić, gdy kot dużo pije?

Koty to zwierzęta pustynne, które nie potrzebują dużych ilości wody, aby przetrwać. Nie zmienia to jednak faktu, że muszą mieć stały dostęp do świeżej wody. Co robić, gdy zaobserwujemy zwiększone pragnienie u kota?

Czysta miska ze świeżą wodą to podstawowa zasada, którą powinien znać każdy odpowiedzialny właściciel, który chce, by jego kot był zdrowy. Woda dla kota jest niezbędnym elementem jego diety, zwłaszcza gdy jest karmiony karmą suchą. Należy pamiętać, że krokiety mają mniejszą wilgotność niż karmy o konsystencji musu lub kawałków w sosie lub galaretce.

Poidełko dla kota, miska, a może kran?

Koty często potrafią zaskoczyć swoich opiekunów. Zdarza się, że zwierzę w ogóle nie zainteresuje się wodą w misce, ale za to woda cieknąca z kranu czy też prysznica wzbudzą jego ogromne zainteresowanie. Nie myśl jednak, że to jedyne źródła, z których twój kot będzie próbował pić. Akwarium pełne rybek lub pełne wody podstawki pod doniczki, to kolejne miejsca, które z pewnością nie zostaną pominięte przez twojego pupila.

Świeża woda dla kota

Staraj się regularnie sprawdzać, ile w ciągu dnia pije twój kot. Nie zapominaj o uwzględnieniu alternatywnych źródeł wody, o których wspomniałam powyżej. Jeśli zaobserwujesz, że kot zaczyna pić więcej niż dotychczas, skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Przyczyną może być po prostu zbyt wysoka temperatura otoczenia lub solona ryba, którą twój kot porwał chwilę temu ze stołu. Pamiętaj jednak, że powód może być także dużo poważniejszy.

Choroby nerek u kota i inne schorzenia

Nadmierne spożywanie płynów przez kota nazywane jest polidypsją. Polidypsja może być symptomem niewydolności nerek, cukrzycy, zakażeń lub innych zaburzeń hormonalnych. Lekarz weterynarii jest w stanie szybko określić przyczynę nadmiernego pragnienia u kota i w razie potrzeby, przepisać odpowiednie leki. Szukasz zaufanego weterynarza? Sprawdź lecznice polecane przez Royal Canin.

11390

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij