W jak Weterynarz – czyli jak powstają karmy weterynaryjne?

Jean Cathary – założyciel Royal Canin sam był lekarzem weterynarii. Głęboko wierzył w słowa Hipokratesa: “Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.” Dlatego właśnie, opierając się na wiedzy i doświadczeniu lekarzy weterynarii, tworzymy receptury karm nie tylko zaspokajających codzienne potrzeby żywieniowe, ale i takich, które są narzędziem do wspomagania walki ze schorzeniami psów i kotów, takimi jak otyłość, choroby stawów, cukrzyca czy choroby nerek.

Wspólna pasja –  wspólne cele

Od samego początku ważne były dla nas potrzeby zwierząt. Dlatego właśnie współpracujemy zarówno z uznanymi autorytetami w dziedzinie weterynarii, jak i z uczelniami wyższymi. Współpraca ta zaowocowała kilkoma ważnymi projektami:

  • Rada Naukowa ds. Dermatologii

Rada została otwarta w 2013 roku. Do współpracy poprosiliśmy ekspertów z dziedziny dermatologii, zarówno z ośrodków uniwersyteckich, jak i lekarzy weterynarii. W poprzednich latach Rada opracowała unikalne badanie epizootyczne –  Raport dermatologiczny : Choroby Psów i Kotów w Polsce.

W tym roku do głównych aktywności Rady możemy zaliczyć chociażby cykl prelekcji, dotyczących problematyki atopowego zapalenia skóry i alergii pokarmowej psów i kotów (wygłoszony w 4 największych miastach w Polsce) czy Dermatology cinema show –  projekt związany z poszerzeniem portfolio diet weterynaryjnych o produkt Anallergenic (czytaj więcej: A jak Alergia).

Sucha karma dla psa Royal Canin Anallergenic Veterinary

W marcu 2017 na łamach „Weterynarii w Praktyce” ukazał się artykuł autorstwa członków rady –  „Badanie nad oceną wpływu diety Anallergenic Royal Canin u psów z rozpoznanym atopowym zapaleniem skóry i/lub alergią pokarmową na występowanie objawów dermatologicznych”. W czasie trzymiesięcznego badania stan skóry psów polepszył się o ponad 70 %!

  • Akcja: Stop Otyłości

Zwieńczeniem akcji Stop Otyłości był raport epidemiologiczny, stworzony we współpracy z lekarzami weterynarii. W jego tworzeniu wzięło udział 850 lecznic, które dostarczyły materiał badawczy w postaci prawie 10 000 ankiet. Celem raportu było nie tylko poznanie obecnej sytuacji, ale przede wszystkim aktywne propagowanie wiedzy na temat właściwej masy ciała psów i kotów w Polsce (czytaj więcej: O jak Otyłość).

Sucha karma dla kota Royal Canin Obesity Management VeterinarySucha karma dla kota Royal Canin Satiety Weight Management VeterinarySucha karma dla psa Royal Canin Weight Control VeterinarySucha karma dla psa Royal Canin Satiety Weight Management Veterinary

  • Cykl wykładów dla studentów medycyny weterynaryjnej

Specjalnie z myślą o studentach medycyny weterynaryjnej zaplanowany został cykl wykładów, szkoleń i konkursów, dzięki któremu mogą oni poszerzać swoją wiedzę. Dodatkowo, poświęcony im profil Facebookowy stwarza okazje do nieustanej interakcji i wymiany doświadczeń. Sfinalizowaniem całości jest udostępnienie przez Royal Canin wiedzy o najnowszych badaniach i osiągnięciach naukowych z dziedziny weterynarii, poprzez reaktywację i digitalizację publikacji Focus.

  • Projekt: Przyjazna Poczekalnia

Wolne od stresu – taka była idea nowego projektu, który powstał z myślą o redukcji stresu zwierząt, oczekujących na wizytę u lekarza weterynarii.  Dlaczego to takie ważne? Nie chodzi tylko o komfortowe warunki badania, ale o jego wyniki. Stres może spowodować zafałszowanie wyników badań diagnostycznych.

Jak wizytę w gabinecie weterynaryjnym przeżywają psy, a jak koty?

U wielu psów stres wywołuje już sam transport do gabinetu. Psy posiadają przestrzeń osobistą, której przestrzeganie jest wręcz niemożliwe w zatłoczonej poczekalni. Długie czekanie szybko rodzi nudę i zniecierpliwienie, a obecność innych zwierząt – strach i nerwowość. Nawet u spokojnych psów obniża się wtedy próg reakcji, co prowadzi do agresywnych zachowań.

Koty to z kolei zwierzęta silnie terytorialne –  na obcej przestrzeni nie czują się komfortowo. Większość z nich źle znosi również drogę do gabinetu (przenoszenie, zamknięcie w transporterze, podróż samochodem). W poczekalni dodatkowo obciąża ich mnogość obcych bodźców wzrokowych, słuchowych i zapachowych.

Przyjazna poczekalnia to osobna przestrzeń dla psów i kotów, zapewniająca obu gatunkom spokój i komfort. Miejsce gdzie wszystko, począwszy od wystroju, poprzez wyposażenie, aż po odpowiednie kolory ścian i mebli, ma sprzyjać maksymalnemu zniwelowaniu niekorzystnych dla zwierząt bodźców.

Poznaj wszystkie produkty weterynaryjne Royal Canin.

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij