Ś jak Środowisko – co znaczy dla nas odpowiedzialność społeczna

W naszej codziennej pracy kierujemy się wspólnym dobrem i zrównoważonym rozwojem. Daje nam to wolność podejmowania decyzji i odpowiadania za nasze czyny. Wiemy, że każda działalność wiąże się z wpływem na środowisko naturalne i rzeczywistość społeczną. Dlatego ważne jest, aby mądrze zarządzać aktywnościami.

Projekty związane z ograniczeniem wpływu na otaczającą nas naturę – to u nas standard. Angażujemy się także w aktywizację lokalnej społeczności – „Wyplatane z sercem”, „Podaj Łapę” czy wolontariat dla zwierząt to tylko niektóre przykłady tego zaangażowania. Dowiedz się więcej o odpowiedzialności społecznej Royal Canin.

Jesteśmy też biurem przyjaznym zwierzętom – kliknij i zobacz, jak to robimy! 

Dla zwierząt w schroniskach

Firma Royal Canin od zawsze stawia dobro zwierząt na pierwszym miejscu (czytaj więcej: Z jak Zwierzę na pierwszym miejscu). Pracujemy w środowisku, w którym dla każdego z naszych Współpracowników zdrowie oraz potrzeby psów i kotów są najważniejsze.

Nie tylko tworzymy produkty, które najlepiej odpowiadają potrzebom psów i kotów. Od lat angażujemy się także w projekty mające na celu Budowanie Lepszego Świata dla Zwierząt. Nie inaczej było w tym roku. W ramach firmowego programu wolontaryjnego, postanowiliśmy pomóc psom i kotom przebywającym w schroniskach oraz domach tymczasowych.

W ramach takich projektów, co roku tworzymy coś nowego. Do tej pory zorganizowaliśmy akcję budowy kocich drzewek oraz podestów i mat dla psów. W akcję zaangażowało się w sumie 237 wolontariuszy, którzy własnoręcznie wykonali poszczególne elementy, a także nadali im unikalnego charakteru poprzez różnorodną dekorację.

Beneficjentami programu zostały 4 schroniska znajdujące się w Bydgoszczy, Katowicach, Oświęcimiu oraz Elblągu, a także domy tymczasowe dla kotów.

Rekordowa miska

W tym roku wzięliśmy również czynny udział w projekcie „Rekordowa miska”. Jako partner akcji podjęliśmy się zapewnienia karmy dla psów, podczas bicia rekordu w jej zbiórce na rzecz schronisk. Zebrana karma zostanie oficjalnie zważona 17 września na terenie Toru Wyścigów Konnych wrocławskich Partynic. Następnie, zostanie przekazana do 8 schronisk na terenie całej Polski. Akcja pomoże podopiecznym schronisk, m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Bydgoszczy i Wrocławiu.

rekordowa miska baner

Adoptowane z sercem –  żywione z Royal Canin

Program współpracy ze schroniskami dla bezdomnych zwierząt jest partnerskim przedsięwzięciem przynoszącym korzyści wszystkim uczestnikom. Zyskują na nim: schronisko dla zwierząt, opiekunowie adoptowanych psów i kotów oraz same zwierzęta. Obecnie współpracujemy z 20 schroniskami na terenie całej Polski.

W ramach projektu, każda osoba, która zdecyduje się na adopcję kocięcia lub kota dorosłego ze schroniska objętego współpracą, otrzyma specjalnie przygotowaną wyprawkę. W jej składzie, oprócz opakowania karmy, otrzymuje od nas również solidną porcję wiedzy w formie poradników, opracowanych przez doświadczonych behawiorystów.

Poradniki w przystępny sposób przedstawiają potrzeby adoptowanych psów i kotów, pomagają zorganizować opiekę nad nimi, uniknąć nieporozumień i zbudować silną, opartą na zaufaniu więź.

Obecnie w akcji „Adoptowane z sercem, żywione z Royal Canin” uczestniczy 20 schronisk na terenie całej Polski. W 2015 roku oraz do połowy 2016 wydaliśmy 2043 wyprawek dla adoptowanych psów i  kotów.

Sucha karma dla kota Royal Canin Second Age Kitten Sucha karma dla kota Royal Canin Second Age Kitten SterilisedSucha karma dla kota Royal Canin Active Life OutdoorSucha karma dla kota Royal Canin Home Life Indoor 27

Edukacja dla najmłodszych…

W Royal Canin wierzymy w siłę i celowość programów edukacyjnych. W związku z tym, od 2013 roku na terenie gminy Niepołomice prowadzimy akcję „Podaj Łapę” – cykl spotkań skierowany do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

Na zajęciach przekazujemy dzieciom wiedzę, jak zostać odpowiedzialnym właścicielem psa. Podpowiadamy też, w jaki sposób wykorzystać nabyte wiadomości, aby móc stworzyć wyjątkową relację ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. W trakcie zajęć uczniom towarzyszy pies przygotowany do pracy z dziećmi. Dzięki temu lekcje mają charakter interaktywny. Oprócz wspólnej zabawy, uczniowie mają okazję zobaczyć  na żywo specyficzne zachowania psów oraz na bieżąco wprowadzać w życie zdobytą wiedzę.

Do tej pory w akcji „Podaj Łapę” wzięło udział ponad 1130 dzieci. Przeprowadziliśmy 51 spotkań we wszystkich 10-ciu szkołach podstawowych na terenie gminy Niepołomice. Od dwóch lat nasza kampania jest objęta Honorowym patronatem Burmistrza Miasta Niepołomice.  Wiemy już, że na  tych liczbach się nie skończy!

… i dla tych nieco starszych

Projekt „Kuźnia Wiedzy” to cykl wykładów otwartych dla studentów zootechniki, które odbywać się będą na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Wykłady będą prowadzone przez najlepszych specjalistów ROYAL CANIN© i MARS. Staną się pożądanym, bogatym źródłem najnowszej wiedzy o żywieniu psów i kotów, technologii produkcji karm suchych oraz biznesie petcare. Doskonale uzupełnią też program edukacyjny kierunku zootechnika.

W ramach rozpoczynającego się w październiku projektu „Kuźnia Wiedzy” zaprosiliśmy do zwiedzania naszego zakładu produkcyjnego w Niepołomicach przedstawicieli Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Członkowie Najwyższej Rady Wydziału w osobach Dziekana i Prodziekanów, Kierowników wszystkich Katedr i Zakładów oraz pracownicy dydaktyczni Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UR. Przeczytaj więcej o projekcie.

Spotkanie w naszej siedzibie obejmowało przedstawienie historii, idei i zasad działania firmy Royal Canin, krótkie omówienie założeń i celów projektu „Kuźnia Wiedzy” oraz zwiedzanie fabryki. Dzięki zaangażowaniu i ogromnemu profesjonalizmowi Współpracowników nasz zakład produkcyjny i cała nasza firma zrobiły ogromne wrażenie na gościach.

Podkreślano czystość i bezpieczeństwo produkcji oraz podziwiano najnowsze technologie stosowane w fabryce. Podczas spotkania toczyło się wiele rozmów na temat poszerzenia naszej współpracy z Uniwersytetem Rolniczym. Zaowocują one zapewne nowymi projektami w przyszłości.

Dlaczego zootechnika?

Zawód zootechnika jest trudną i wymagającą profesją. Jako specjalista hodowli zwierząt, zootechnik odpowiada za żywienie, rozród, prewencję i dobrostan zwierząt hodowlanych. Rola taka wymaga szerokiej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii, zachowań zwierząt,  a także budownictwa i ekonomii.

Dziś, w kontekście zmieniającego się rynku pracy, absolwenci kierunku zootechnika pracują również z małymi zwierzętami, głównie psami i kotami. Wielu z nich uzyskało zawód groomera, trenera szkolenia psów, dogoterapeuty, średniego personelu medycznego lecznic weterynaryjnych, wykładowcy w szkołach średnich, behawiorysty czy zoopsychologa.

W codziennej praktyce są oni autorytetem dla Opiekunów psów i kotów, którzy zwracają się do nich z prośbą o porady, również dotyczące żywienia zwierząt.

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij