H jak Hodowcy – hodowla psów i kotów to skarbnica wiedzy!

Kto zna zwierzęta lepiej niż Hodowcy? Royal Canin już od ponad 45 lat współpracuje z właścicielami hodowli, zarówno psich jak i kocich. To właśnie hodowcy – eksperci, obcujący na co dzień z daną rasą,  są najcenniejszym źródłem informacji o jej przedstawicielach.

Dzięki nim, mogliśmy opracować całą gamę specjalistycznych produktów, np. linię karm dla kociąt, szczeniąt, suk i kotek w ciąży oraz  stworzoną dla psów i kotów rasowych, która uwzględnia ich indywidualne potrzeby. W tym roku Klub Top Hodowców Royal Canin będzie obchodził swoje 15-lecie.

Wiedza ze źródła

Hodowla psów to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Czerpiąc wiedzę od hodowców, którzy obserwują psy i koty od samego początku, wiemy jakie etapy ich rozwoju są najbardziej newralgiczne. Karmy dla suk i kotek w ciąży czy specjalistyczne produkty dla szczeniąt i kociąt, uwzględniają szczególne momenty rozwoju (czytaj więcej: J jak Junior) i są w pełni dopasowane do potrzeb pokarmowych zwierząt.

Przeczytaj, co o naszych karmach sądzą hodowcy.

Ryzyko śmiertelności u szczeniąt

20% szczeniąt umiera przed ukończeniem 2 miesiąca życia. Problem dotyka wszystkich hodowli psów na całym świecie. Urodzeniowa masa ciała oraz wartość wczesnych przyrostów są kluczowymi wskaźnikami szacowania ryzyka śmiertelności u szczeniąt. Na ich wartość wpływ ma zarówno rasa, jak i liczebność miotu.

Jednym z czynników ryzyka jest niska urodzeniowa masa ciała szczeniąt i nieprawidłowości w późniejszym jej przyroście. Kolejnym są zaburzenia w pobieraniu „siary” – pokarmu suki, zapewniającego zwiększenie odporności i dostarczenie odpowiedniej ilości energii.

W trosce o najmniejszych

Dlatego właśnie przełomowym produktem w obszarze żywienia szczeniąt jest  Puppy PRO TECH – preparat mlekozastępczy od narodzin, aż do odsadzenia – czyli momentu, kiedy szczenię jest zdolne do pobierania stałego pokarmu. Unikalna receptura preparatu została  wzbogacona o nowe składniki wspomagające lepszy start w życie szczeniąt –specyficzne przeciwciała przeciwko najgroźniejszym patogenom: e.coli oraz parwowirusowi psiemu. Ponadto zawartość kwasów tłuszczowych DHA oraz prebiotyków (czytaj więcej: F jak FOS), korzystnie wpływa na rozwój mózgu, wspierając jednocześnie trawienie i zdrowie układu pokarmowego.

Dowiedz się więcej o Puppy PRO TECH, pobierz poradnik i raport naukowy.

Nowe produkty, dedykowane rasom, są testowane przez wybranych hodowców. Zadowolenie naszych czworonożnych konsumentów i obserwacja, jak korzystnie żywienie wpływa na ich kondycję, to dla nas podstawa do dumy i najlepsza motywacja do dalszej pracy.

Dbając o zwierzęta już od wczesnego etapu ich życia, Royal Canin dokłada starań, by karma dla szczeniąt i karma dla kociąt pozwalała im zdrowo rosnąć i poznawać świat.

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij