A jak Alergia – karma dla psa lub kota alergika

„To alergia pokarmowa” – kiedy słyszymy te słowa z ust lekarza weterynarii, często brzmią one jak wyrok. Zastanawiamy się, co dalej? Co teraz podawać naszemu zwierzęciu do jedzenia? Z pomocą przychodzi nauka i najbardziej innowacyjne z produktów Royal Canin. Sprawdź, co w nich takiego wyjątkowego!

Alergia u psa – skąd się bierze?

Za reakcje alergiczne najczęściej odpowiedzialne są białka. Składają się one z sekwencji – łańcuchów aminokwasów (czytaj więcej: B jak Białko L.I.P.). Na ich podstawie organizm rozpoznaje rodzaj białka, np. białko drobiowe. Jeśli organizm nie toleruje takiego białka, automatycznie wystąpi reakcja ze strony układu odpornościowego.

W dietach weterynaryjnych Royal Canin stosowane jest tzw. białko hydrolizowane. Jego łańcuchy zostały rozerwane i pocięte na mniejsze odcinki, a nawet pojedyncze aminokwasy. Dzięki temu organizm nie rozpoznaje już całości groźnej dla niego „układanki”,  ale poszczególne „puzzle”. Nie są one traktowane  jako zagrożenie i nie uruchamiają reakcji immunologicznej. Dodatkowo, hydroliza białek może korzystnie wpłynąć na  strawność i przyswajalność białka  przez organizm.

Karmy zawierające hydrolizowane białko są szczególnie wskazane, jeśli u Twojego zwierzęcia występuje alergia pokarmowa i/lub atopowe zapalenie skóry.

Sucha karma dla psa Royal Canin Anallergenic VeterinarySucha karma dla psa Royal Canin Hypoallergenic Small Dog VeterinarySucha karma dla kota Royal Canin Hypoallergenic Veterinary

Dieta dla alergika

Odpowiednia dieta jest zawsze ważnym aspektem rozwoju i zdrowia zwierzęcia. Jej wybór ma szczególne znaczenie w przypadku np. choroby skóry u psa – niektóre składniki (zwłaszcza pochodzenia białkowego) mogą wpływać niekorzystnie na funkcjonowanie przewodu pokarmowego i skóry. Dodatkowo, co jest szczególnie ważne u pacjentów dermatologicznych, prawidłowo dobrana dieta pozwala kontrolować objawy kliniczne takie jak świąd, rumień czy obrzęk skóry.

Dowiedz się więcej o tym, jak pomóc swojemu zwierzakowi.

Interesujące? Chcesz
wiedzieć więcej? Zapisz się!

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Błąd zapisu

zamknij