Rusz z kanapy 4 lapy

arrow wróć

Rusz z kanapy 4 lapy

2013-05-15

Szósta edycja kampanii edukacyjnej „Stop Otyłości. Ważą się losy psów i kotów”  wystartowała z początkiem maja. W jej ramach przewidziano wiele interesujących działań skierowanych do właścicieli. Część z nich już się odbyła, jednak przed nami jeszcze wiele wydarzeń, w których warto wziąć udział. Koniecznie z Waszymi psami!

W ubiegłą sobotę właściciele psów z sześciu miast: Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Krakowa w parkach i na terenach zielonych , moli rozmawiać na temat nadwagi i otyłości zwierzęcej ze Strażnikami Psiej Wagi. Starali się zwrócić ich uwagę na to, aby bacznie przyglądali się wadze swoich zwierząt i prosili o kontrolowanie jej podczas każdej wizyty u lekarza weterynarii.

Nadchodzący weekend również przebiegnie pod hasłem walki z nadwagą i otyłością psów i kotów i będzie obfitował w kolejne wyjątkowe wydarzenia. Już w sobotę, przez cały dzień, Strażnicy Psiej Wagi będą działać w czterech miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie – ale uwaga, nieco inaczej niż w ubiegłą sobotę. W każdym z miast staną wielkie kanapy, które będą miały za zadanie podziałać na wyobraźnię właścicieli zwierząt. Organizatorzy chcą w ten sposób jeszcze skuteczniej zmotywować ich do „ruszenia” z kanapy swoich nieco rozleniwionych i lekko ociężałych po zimie zwierząt. Strażnicy będą również zachęcali do udziału w Wielkim Finale kampanii pod hasłem „Rusz z Kanapy Cztery Łapy”, który odbędzie się 19 maja, o godz. 13.19. Warto przybyć na czas! W programie akcja-niespodzianka : flash mob, podczas którego wszyscy obecni zostaną zaangażowani we wspólne działanie, będące wyrazem poparcia dla idei uwolnienia zbędnych kilogramów swoich psów oraz deklaracją zdrowego i aktywnego trybu życia właściciela i psa. Organizatorzy szczegółów nie zdradzają, ale zapewniają, że będzie zjawiskowo. Przewidziano także liczne konkursy, w których do wygrania będą gadżety i koszulki związane z kampanią.


WIELKI FINAŁ „RUSZ Z KANAPY CZTERY ŁAPY” odbędzie się 19 maja o godz. 13.19:


KRAKÓW, BŁONIA, na wysokości wejścia do Parku Jordana
WARSZAWA, POLE MOKOTOWSKIE, polana przy Pubie Merlin, przy ul. Rostafińskich
POZNAŃ, MALTA, Trybuny Toru Regatowego
WROCŁAW, PARK POŁUDNIOWY, polana przy ul. Sudeckiej


18 MAJA, Strażnicy Psiej Wagi przy kanapach, godz. 10-19:

Warszawa
Plac Trzech Krzyży, przy Pomniku Witosa

Kraków
Plac przed Galerią Krakowską
Błonia, na alejkach spacerowych, naprzeciwko wejścia do Parku Jordana
Plac Szczepański

Poznań
Malta, przy Torze Regatowym
Plac przed Galerią M&M, przy wejściu od Al. Marcinkowskiego

Wrocław
Wyspa Słodowa, w centralnym punkcie
Panorama Racławicka
Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13