Puchar Polski Psów Ratowniczych

arrow wróć

Puchar Polski Psów Ratowniczych

2015-06-15

13 i 14 czerwca 2015 roku na plaży w Gdańsku-Brzeźnie odbył się Puchar Polski Psów Ratowniczych. 
 

Podczas zawodów swoje umiejętności zaprezentowały psy-ratownicy z całej Polski, a także z  Europy – zarówno amatorzy, jak i psy szkolone do ratowania oraz doświadczeni zawodowcy. Organizacji zawodów przyświecała idea promocji psich ratowników, którzy wspomagają pracę ratowników wodnych na gdańskich kąpieliskach już czwarty sezon. Wśród konkurencji znalazły się między innymi testy posłuszeństwa, aportowanie, a dla najbardziej zaawansowanych akcje ratownicze ze skokiem z molo czy holowanie pozoranta do brzegu.
 

Puchar Polski Psów Ratowniczych to także okazja do spotkania właścicieli psów, wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy oraz możliwość udziału w ciekawych prelekcjach i konkursach. Drugi dzień przewidziany był na otwarty trening oraz pokazy w wykonaniu psów uczestniczących w sobotnich zawodach. Psy zaprezentowały się zgromadzonej na molo oraz plaży publiczności w licznych symulowanych akcjach. Przy okazji zawodów i treningów, właściciele czworonogów mogli skorzystać z porad fachowców Royal Canin w zakresie żywienia psów i kotów.
 

Organizatorem  Pucharu Polski Psów Ratowniczych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy współpracy z Sekcją Psów Ratowniczych WOPR, Miejskim WOPR w Gdańsku oraz Kąpieliskami Morskimi Gdańsk, a jednym ze sponsorów była firma Royal Canin – ekspert w żywieniu psów. 
 
Wyniki zawodów:

Klasa amator

Psy
1. miejsce: Mateusz Możdzyński i Dark Boy Diego /nowofundland/ ze Złotowa
Suki
1. miejsce: Aleksandra Klimkowska i Szana /owczarek belgijski malinois/ z Gdańska
 
Psy szkolone
Psy 
1. miejsce: Radosław Ptasiński i Diver /labrador/ z Gdańska
Suki
1. miejsce: Jacek Taraszewski i Bambi /landseer/ z Trzemeszna
 
Zawodowcy
Psy
1. miejsce Artur Perkowski i Aquarius /landseer/ z Gdańska 
Suki 
1. miejsce Peter Szibor i Nala /landseer/ z Arpshagen, Niemcy
Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13