Podaj Łapę edycja 2015

arrow wróć

Podaj Łapę edycja 2015

2015-05-12

Akcja Edukacyjna „Podaj Łapę”

Firma Royal Canin od zawsze stawiała i stawia zdrowe żywienie kotów i psów na pierwszym miejscu. Troska o zwierzęta nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do zdrowej i zbilansowanej diety. Royal Canin podejmuje szereg działań w celu budowania świadomości opiekunów kotów i psów, uwrażliwiając na potrzeby zwierząt.

Tak jak należy uczyć każde dziecko bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, tak samo wszystkie dzieci powinny dowiedzieć się jak porozumiewać się z psem i jak zachowywać się w pobliżu psów, również tych, które są nam nie znane. Dlatego z myślą o najmłodszych opiekunach zwierząt, od kilku lat firma Royal Canin prowadzi akcję edukacyjną pod nazwą „Podaj Łapę” skierowaną do dzieci klas pierwszych szkół podstawowych w Gminie Niepołomice.

W marcu tego roku, przy współpracy z firmą Everest Szczyt Porozumienia odbyła się już III edycja programu. Zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe z Gminy! Odbyło się 28 spotkań, w których łącznie uczestniczyło ponad 450 uczniów.

W zajęciach, prowadzonych przez dyplomowanego dogoterapeutę, uczestniczył Charli –czteroletni pies rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Charli wraz ze swoim opiekunem od dwóch lat z powodzeniem pracuje w dogoterapii i jest psem wręcz stworzonym do kontaktu z dziećmi.

Na lekcjach dzieci uczyły się między innymi kilku najistotniejszych zasad dotyczących pielęgnacji psa, zdrowego żywienia oraz bezpiecznej zabawy z czworonogiem. Przekazywana na spotkaniach wiedza merytoryczna dostosowana była do wieku pierwszoklasistów. Obecność psa sprawiała, że zajęcia miały charakter interaktywny i na bieżąco wprowadzały nabytą wiedzę teoretyczną w czyn. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie otrzymali od firmy Royal Canin specjalne odznaki udziału w akcji.

Poprzednie edycje Akcji „Podaj Łapę” pokazały, że dzieci bardzo cenią sobie zajęcia i są pod ich ogromnym wrażeniem, a co najważniejsze, na co dzień wykazują się zdobytą wiedzą o odpowiedzialnym, prawidłowym zachowaniu się wobec własnych i cudzych psów.

Już drugi rok z rzędu akcję „Podaj Łapę” objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice – Roman Ptak. W tego rocznej edycji uczestniczył w na jednym z kilku spotkań z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.

Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13