Poczekalnia Przyjazna Zwierzętom

arrow wróć

Poczekalnia Przyjazna Zwierzętom

2015-05-18

Poczekalnia Przyjazna Zwierzętom to miejsce w którym dzięki bliskiej współpracy lekarzy weterynarii z Royal Canin, powstaje wyjątkowo zaaranżowana przestrzeń, pozwalająca zmniejszyć stres panujący wśród zwierząt i ludzi oczekujących na wizytę u lekarza weterynarii.

Skąd pomysł?

Nasze koty i psy narażone są na stres już przed wizytą u lekarza weterynarii. Transport, zdenerwowanie właściciela, pośpiech oraz inne okoliczności towarzyszące dotarciu na wizytę oraz sama jej przyczyna często powodują uczucie niepokoju i dyskomfortu wśród zwierząt. Różne zapachy, głosy, poruszanie się innych zwierząt i ludzi, nowe otoczenie mogą wprowadzić zwierzę w stan oszołomienia oraz znacznie wpłynąć na przebieg całej wizyty, co więcej zafałszować wyniki badań i znacznie utrudnić diagnozę.

Poczekalnia Przyjazna Zwierzętom ma na celu zwiększenie dobrostanu zwierząt w czasie oczekiwania na wizytę u lekarza weterynarii. Działania jakie podejmujemy, to wydzielenie osobnej przestrzeni dla psa i kota, oddzielonej ścianką, zapewniającej w ten sposób poczucie stabilności terytorialnej.

W każdej strefie znajdują się akcesoria zapewniające poczucie bezpieczeństwa dla danego gatunku: psa lub kota, pomagające ponadto w utrzymaniu poczucia niezależności i bezpieczeństwa dla zwierząt i ludzi.

Strefa kota

Pamiętajmy, że koty czują się najbezpieczniej mając swobodę obserwowania otoczenia z wysokości. Royal Canin mając te preferencje na uwadze, stworzył specjalne Kocie Drzewko’ (Cat’s Carrier Tree) na którym możemy umieścić transporter z kotem, zapewniając mu poczucie komfortu. Kot może obserwować otoczenie, z niezależnego miejsca ,ma ograniczony kontakt z innymi zwierzętami co pomaga minimalizować stres. Ponadto do dyspozycji został oddany kocyk, którym możemy nakryć transporter, tak aby zmniejszyć wpływ negatywnych bodźców zewnętrznych.
 
 

Strafa psa

Strefa psa to większa przestrzeń, która pozwala na swobodne przebywanie zwierząt w odpowiedniej odległości od siebie nawzajem i odpowiednio blisko właściciela. Zapewnienie dystansu ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale  wpływa bezpośrednio na zmniejszenie poziomu stresu i zwiększenie komfortu użytkowników poczekalni.
Zadbaliśmy również o opiekunów. Mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji można znaleźć  na specjalnych podwyższeniach, gdzie umieszczona została encyklopedia psów i kotów, oraz na pakietach materiałów informacyjnych w postaci folderów, poradników, ulotek i plakatów.
 


Podsumowując, Poczekalnia Przyjazna Zwierzętom Royal Canin to miejsce stworzone z  myślą o zwierzętach i opiekunach, których samopoczucie i bezpieczeństwo pozostaje w obszarze zainteresowania i troski naszej firmy
 
Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13