arrow wróć

2013-07-26

Oswiadczenie Royal Canin w sprawie sytuacji na Ukrainie


Firma Royal Canin potępia wszelkie działania zagrażające bezpieczeństwu zwierząt i szczerze przeprasza za wystąpienie w roli sponsora zorganizowanego na Ukrainie wydarzenia, podczas którego odbyła się tzw. próba pracy.

Firma Royal Canin odmawia sponsorowania wydarzeń, w których zwierzęta mogą być narażone na jakiekolwiek cierpienie. Wraz z naszymi partnerami dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o zdrowie zwierząt i otoczyć je opieką w myśl naszej filozofii : Zwierzę na pierwszym miejscu.
W kwietniu br. na Ukrainie odbyło się wydarzenie, podczas którego zorganizowano tzw. próbę pracy. Okazało się, że impreza znacząco naruszyła kodeks etyczny i podstawowe wartości Royal Canin. Naszą intencją nie było promowanie tego wydarzenia. Popełniliśmy błąd nieostrożności w uzgadnianiu umowy sponsorskiej. Royal Canin pragnie szczerze przeprosić za wystąpienie w roli sponsora tego wydarzenia. Filarem naszej działalności jest szacunek dla zwierząt, dlatego potępiamy wszelkie działania, które mogą powodować krzywdę i jakkolwiek zagrażać  bezpieczeństwu zwierząt. 

Gdy organizacja Four Paws International poinformowała nas o zaistniałej sytuacji w maju 2013 r., natychmiast zajęliśmy się jej wyjaśnieniem. W rezultacie, niezwłocznie wycofaliśmy się ze sponsorowania wspomnianego wydarzenia uzasadniając to niezgodnością z etyką naszej firmy. Nagranie wideo uświadomiło nam, jak rażąco charakter tego wydarzenia stał w sprzeczności z naszymi zasadami.

Dziękujemy organizacji Four Paws International za zwrócenie naszej uwagi na nieetyczne praktyki i tym samym za przypomnienie nam jak istotna jest kontrola zgodności działań współpracowników z polityką firmy. Jesteśmy w trakcie zmiany procedur, która pozwoli nam i naszym partnerom na udoskonalanie praktyk dotyczących ochrony dobrostanu zwierząt. 
Jednocześnie pragniemy zapewnić, że Royal Canin podjął działania wspierające niedźwiedzie i psy biorące udział w próbach pracy na Ukrainie.


Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13