Kuźnia Wiedzy

arrow wróć

Kuźnia Wiedzy

2015-10-05

Dla firmy Royal Canin od zawsze podstawą działania i tworzenia nowych produktów była specjalistyczna wiedza z zakresu Zdrowego Żywienia psów i kotów. Od ponad 45 lat współpracujemy z ośrodkami akademickimi, lekarzami weterynarii, specjalistami oraz hodowcami. Wszytko po to aby wspólnie tworzyć Lepszy Świat dla Zwierząt. 29 września postawiliśmy kolejny krok na tej drodze i rozpoczęliśmy pionierski projekt „Kuźnia Wiedzy” na uczelniach Zootechnicznych.

Projekt „Kuźnia Wiedzy” to cykl wykładów otwartych dla studentów zootechniki, które odbywać się będą na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Wykłady będą prowadzone przez najlepszych specjalistów ROYAL CANIN© i MARS i będą stanowić pożądane, bogate źródło najnowszej wiedzy o żywieniu psów i kotów, technologii produkcji karm suchych oraz biznesu petcare, doskonale uzupełniając program edukacyjny kierunku zootechnika. 
 
W ramach rozpoczynającego się w październiku projektu „Kuźnia Wiedzy” zaprosiliśmy do zwiedzania naszego zakładu produkcyjnego w Niepołomicach przedstawicieli Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Członkowie Najwyższej Rady Wydziału w osobach Dziekana i Prodziekanów, Kierowników wszystkich Katedr i Zakładów oraz pracownicy dydaktyczni Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UR.
 
Spotkanie w naszej siedzibie obejmowało przedstawienie historii, idei i zasad działania firmy Royal Canin, krótkie omówienie założeń i celów projektu „Kuźnia Wiedzy” oraz zwiedzanie fabryki. Dzięki zaangażowaniu i ogromnemu profesjonalizmowi Współpracowników nasz zakład produkcyjny i cała nasza firma zrobiły ogromne wrażenie na gościach. To uznanie tym większe ma znaczenie, że pochodzi od elity polskiej nauki. Podczas spotkanie toczyło się wiele rozmów na temat poszerzenia naszej współpracy z Uniwersytetem Rolniczym. Wiele z nich pewnie zaowocuje nowymi projektami w przyszłości.
 

Dlaczego zootechnika? 

Zawód zootechnika jest trudną i wymagająca profesją. Jako specjalista hodowli zwierząt, zootechnik odpowiada za żywienie, rozród, prewencję i dobrostan zwierząt hodowlanych. Rola taka wymaga szerokiej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii, zachowań zwierząt  a także budownictwa i ekonomii. Dziś w kontekście zmieniającego się rynku pracy absolwenci kierunku zootechnika pracują również z małymi zwierzętami, głównie psami i kotami. Wielu z nich w dalszej ścieżce edukacyjnej uzyskało zawód groomera, trenera szkolenia psów, dogoterapeuty, specjalisty sprzedaży w sklepach zoologicznych, średniego personelu medycznego lecznic weterynaryjnych, wykładowcy w szkołach średnich, behawiorysty, zoopsychologa i innych. Oni wszyscy w codziennej praktyce są autorytetem dla Opiekunów psów i kotów, którzy zwracają się z do nich z prośbą o porady, również dotyczące żywienia zwierząt.
 
Anna Maria Ziembińska oraz Agnieszka Stefania Cichy
Autorzy oraz koordynatorzy projektu
Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13