Inwestycja w biofiltry

arrow wróć

Inwestycja w biofiltry

2012-10-15

Działania proekologiczne Royal Canin - inwestycja w biofiltry


     W trosce o dobre sąsiedztwo, a także o środowisko naturalne 15 października Zakład Royal Canin Polska Sp. z o.o. rozpoczął prace budowlane pod nową inwestycję biofiltrów, obecnie najlepszą dostępną technologią neutralizacji zapachów. Biofiltracja jest procesem, w którym zraszany wodą strumień powietrza z emitorów jest przepuszczany przez specjalnie przygotowane złoże filtracyjne (z sorbującymi mikroorganizmami). Proces biofiltracji jest przyjazny środowisku, nie powoduje powstawania odpadów oraz nie wykorzystuje żadnych substancji chemicznych. Zastosowanie biofiltrów sprawi, że zapach zostanie wyeliminowany.
W roku 2010otrzymalismy tez certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego
ISO – 14001:2004 .

Szczególną wagę przykładamy także do maksymalnej redukcji odpadów. Część z nich użyta zostaje do wytwarzania paliwa alternatywnego, natomiast reszta poddana jest recyclingowi i ponownemu wykorzystaniu. W połowie 2012 został uruchomiony biologiczny etap oczyszczania ścieków zakładowych.
Nie tylko część produkcyjna zakładu działa w zgodzie i na rzecz ze środowiskiem naturalnym. Również nasze nowe biuro, otwarte pod koniec 2011 roku, zostało zaprojektowane przy użyciu najnowszych technik. W celu optymalizacji zużycia energii został wdrożony specjalny program na rzecz zmniejszenia zużycia energii i wody. Zamontowane zostały kolektory słoneczne i wdrożony proces rekuperacji.
Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13