Czwarta edycja zajęć Podaj Łapę ruszyła!

arrow wróć

Czwarta edycja zajęć Podaj Łapę ruszyła!

2016-03-10

Firma Royal Canin Polska od 3 marca rozpoczęła realizację kolejnej edycji zajęć edukacyjnych dla dzieci z klas pierwszych „Podaj Łapę”. Programem objęte są wszystkie szkoły podstawowe (w sumie 10 placówek) znajdujące się na terenie Gminy Niepołomice. Akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Romana Ptaka.

Firma Royal Canin Polska z siedzibą w niepołomickiej strefie inwestycyjnej, od prawie 10 lat działa na rzecz lokalnej społeczności. Royal Canin Polska realizuje szereg aktywności związanych z edukacją z zakresu zdrowego żywienia psów i kotów, ich indywidualnych potrzeb oraz odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. W zeszłym roku firma Royal Canin miała możliwość m.in. uczestniczenia w takich wydarzeniach jak: Dni Niepołomic, gdzie prowadziła warsztaty związane z żywieniem psów i kotów czy Światowe Dni Zwierząt, edukując mieszkańców jak prawidłowo dbać o zdrowie swoich zwierząt.

W tym roku firma Royal Canin również stawia na edukację i od marca rozpoczęła czwartą edycję zajęć „Podaj Łapę”. Akcja dedykowana jest dla dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych. Podczas godzinnej lekcji uczniowie mają możliwość zdobyć wiedzę z najistotniejszych zasad dotyczących pielęgnacji psa, zdrowego żywienia oraz tego w jaki sposób porozumiewać się z psem i jak bezpiecznie zachować się w pobliżu znanych jak i nieznanych im zwierząt.

Zajęcia „Podaj Łapę” mają charakter interaktywny i prowadzone są przez dyplomowanych dogoterapeutów, którzy na lekcje przyjeżdżają wraz z przeszkolonymi do pracy z dziećmi psami. Dzięki obecności psa, uczniowie mają możliwość zobaczyć na żywo w jaki sposób komunikować się ze zwierzętami oraz sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce.

Poprzednie edycje akcji „Podaj Łapę” pokazały, że zarówno dzieci jak i nauczyciele bardzo cenią sobie tego rodzaju zajęcia. Co najważniejsze, uczniowie wychodzą z lekcji z nowymi umiejętnościami, które mogą wykorzystać w przypadku swoich jak i cudzych psów.

Tegoroczna edycja „Podaj Łapę”  obejmie 32 spotkania w 10 szkołach podstawowych na terenie Gminy Niepołomice, a do programu przystąpi w sumie 470 uczniów.
 
Kontakt dla mediów
Agata Niemiec-Miżejewska
Agencja PR Image Line Communication

503 00 25 13