Royal Canin dla TOPR

Zdjęcie główne
ROYAL CANIN KARMI PSY PRACUJĄCE W TOPR


Dbają o Twoje bezpieczeństwo w górach,
My dbamy o ich dobrą kondycję.

Garść ciekawostek

PIERWSZYM PSEM Z LICENCJĄ RATOWNIKA LAWINOWEGO, KTÓRY  DOŁĄCZYŁ DO TOPR’U W 1974 BYŁ CYGAN – OWCZAREK NIEMIECKI – JEGO OPIEKUNEM BYŁ JÓZEF UZNAŃSKI „UJEK”, KTÓREMU PODCZAS JEDNEJ Z AKCJI CYGAN URATOWAŁ ŻYCIE.
O psach lawinowych można by pisac bardzo wiele. Ich szybkość, niesamowity węch i wytrwałość sprawiają, że są niezastąpione, nawet w dobie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych.

  • Szkolenie rozpoczyna się gdy pies ma 6-7 tygodni- od podstawowych komend i socjalizacji przez tropienie, po podróż helikopterem.
  • Rasami psów, które najczęściej wybierane są do szkolenia są: owczarki belgijskie i owczarki niemieckie.
  • Lawinisko o powierzchni 100 m² człowiek z detektorem i sondą lawinową przeszukuje ok. 40 minut, a psu wystarczy 5–7 minut.
  • Po zejściu lawiny z  mokrego i szybko zamarzającego śniegu zapach poszkodowanego wydobywa się bardzo powoli, między innymi dlatego, ratownicy wbijają w pokrywę śnieżną sondy lawinowe.
Garść ciekawostek
Dobór odpowiedniej karmy dla psów pracujących w tak surowych warunkach, ma bardzo duże znaczenie. Każda aktywność wymaga dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości i jakości energii. Dlatego wszystkie psy lawinowe w TOPR karmione są karmą Sporting Life Trail.


   Co jeszcze należy brać pod uwagę?
    - zminimalizowanie objętości dawki pokarmowej (koncentracja)
    - odpowiednie nawodnienie organizmu
    -  przyspieszenie regeneracji po wysiłku
    - minimalizowanie szkodliwych efektów
    - redukcja stresu oksydacyjnego
    - zapobieganie zaburzeniom trawienia

 

Psy w TOPR

Praca w TOPR